FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak pracuję czyli sprzęt, edycja, zdjęcia
• materiał po autorskiej edycji (lub jego część) przekazuję najszybciej nawet w dniu wykonania zdjęć
• fotografuję profesjonalnymi aparatami pełnoklatkowymi (także w zupełnej ciszy i bez lampy błyskowej)
• zdjęcia udostępniam w ustalonej wcześniej formie – nośnik danych (DVD/pendrive), ftp (także wetransfer, dysk google, dropbox), galeria online, odbitki
• pliki cyfrowe przekazuję w dwóch rozdzielczościach (pełna i internetowa 2048pix)
• na życzenie dostarczam dodatkowe nośniki danych, wydruki (fotoksiążki, odbitki, fotokalendarze)

Reportaż fotograficzny a sesja zdjęciowa
Sesja fotograficzna – każdy z nas pewnie widział tak zwany backstage. Fotograf rozstawia lampy, modyfikatory światła, aranżuje szczegóły wnętrza, tła. Podejmuje interakcję, rozmawia, szuka jak najlepszego kadru chcąc pokazać fotografowaną osobę w jak najciekawszy sposób. Liczą się detale. Planując sesję wybieramy miejsce wykonania sesji (np. domek nad jeziorem, apartament, plener miejski/nad wodą), rodzaj zdjęć (np. sensualna sesja kobieca). Wybrane z sesji zdjęcia poddaję mojej autorskiej edycji. Pracuję nie tylko nad kadrem, kolorem, kompozycją ale również nad retuszem skóry, korygowaniem lub usuwaniem niepotrzebnych elementów ze zdjęcia.

W reportażu fotograficznym opowiadam obrazem historię. Można takie zdjęcia rozpatrywać także jako lifestyle. Wyobraźmy sobie siatkarzy grających w turnieju, dzieci spontanicznie bawiące się z rodzicami na plaży, tancerzy tańczących ekspresyjną salsę. Całe piękno reportażu to następujące po sobie w naturalny sposób wydarzenia obfitujące w naturalne emocje. Obserwuję nie ingeruję, rejestruję najciekawsze momenty. Zdjęcia robię „na żywo”, „na gorąco”. Tak, że odbiorca ma wrażenie, że byłem naocznym świadkiem przedstawionych wydarzeń.

Reportaż jest świetnym narzędziem do narracji wydarzenia rodzinnego, sportowego, kulturalnego, eventu firmowego.

Zdjęcia reportażowe poddaję podstawowej edycji (kadr, kolor, kompozycja), oddając spójny, wysokiej jakości materiał.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?
Pierwszy zestaw zdjęć staram się Wam przekazać już kilka dni od naszego spotkania (w wyjątkowych okolicznościach nawet tego samego dnia). Nie odkładam selekcji i edycji Waszych zdjęć na później. Lubię je dla Was przygotować tuż po naszym spotkaniu, będąc z Wami jeszcze myślami i emocjami.

Jakim sprzętem fotografujesz?
Moje autorskie reportaże tworzę przy pomocy aparatów z profesjonalnej linii marki Nikon: modele Z6 i D750. Zawsze fotografuję dwoma aparatami, wyposażonymi w wysokiej klasy obiektywy stało i zmiennoogniskowe.

Czy masz własne studio
Mam, mobilne studio. Posiadam tła, oświetlenie studyjne, w zasadzie wszystko czego potrzebuję do stworzenia pięknych światłocieni i zdjęć studyjnych.  Studio mogę zbudować w dowolnym wnętrzu gdzie mam do dyspozycji odpowiednią ilość przestrzeni.

Macie dodatkowe pytania? Pytajcie śmiało.